Výrobci

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Odběr novinek [Newsletter]

Podkova na motorku 65L STANDARD ČERNÁ Zobrazit v plné velikosti

Podkova na motorku 65L STANDARD ČERNÁ

Vak o obsahu 65 l na terénní, cestovní nebo sportovní motorku. K upevnění nepotřebuje rám!!

Více informací

PV65S

974 Produkty jsou na skladě

4 194,00 Kč

 

Podkova 65

 Podkova 65 offroad vak na motorku

Určení: Podkova 65 byla vyvinuta pro offroudovou jízdu, proto jsme pro její výrobu vybrali nejkvalitnější dostupné materiály, tj. Plastel a Polymar (z německého trhu) a celou výrobu zajišťujeme výhradně v České republice. Největší výhodou je, že Podkova nepotřebuje rám a není širší než motorka, takže v dopravní zácpě se s motorkou pohybujete jako bez zavazadel. Díky obrovské odolnosti materiálu vám při pádu může zachránit zadní část motorky a nezůstane vám pod ní noha, na rozdíl od kufrů. Navíc nevadí při jízdě ve stupačkách. Dá se použít v podstatě na jakoukoli motorku, terénní i silniční. Vyrábíme ji v barevných kombinacích červená, modrá, černá, písková a oranžová, vždy s černými cortexovými doplňky.

 Materiál Podkova 65 offroad vak na motorku

Materiál: Tělo Podkovy je z vysokopevnostního, voděodolného a otěruvzdorného materiálu Polymar, který tvoří speciálně pletené jádro. Díky hustému a vtavenému jádru zaručuje vysokou odolnost proti roztržení a při případném rozříznutí se řez dále nerozjíždí. Je snadné ji na místě opravit, a to tak, že díru přelepíte jakoukoliv voděodolnou páskou.

 cortex Podkova 65 offroad vak na motorku

Zadní a spodní díl je z Cortexu, který vyniká odolností proti prodření, a je i voděodolný.

léga Podkova 65 offroad vak na motorku

Léga, která kryje zip, je z Cortexu.

 zadní díl Podkova 65 offroad vak na motorku  zadní díl Podkova 65 offroad vak na motorku

Zadní-spodní díl je zdvojený. Vnitřní vrstva je z z Polymaru a na ní je pro výrazné zvýšení odolnosti proti prodření přidělaná další vrstva z Cortexu.

 pohled Podkova 65 offroad vak na motorku

Speciální střih Podkovy se maximálně přizpůsobí tvaru jakékoli motorky. Okraje Podkovy jsou kryté légou z Cortexu.

 popruh pohled Podkova 65 offroad vak na motorku

Upevnění k motorce: Podkova se upevňuje třemi popruhy, spodní dlouhé popruhy se umístí k zadním stupačkám nebo kolem rámu. Musíme si uvědomit, že jízdou si podkova tzv. „sedne“, a tak by měly být popruhy provlečeny nebo omotány kolem rámu, aby se při povolení nemohly vysmeknout z úchytů. Proti prodření je popruh opatřen cordurovou chráničkou.chránička pohled Podkova 65 offroad vak na motorkuChráničky používejte vždy, zabráníte případnému prodření popruhu. Popruh je standardně dodáván dostatečně dlouhý a může se zkrátit sestřižením. Pokud místo střihu opálíte např. zapalovačem, zabráníte jeho následnému třepení. Před ustřižením pečlivě zvažte délku. Přezku chrání plastelový terč.


  upínání pohled Podkova 65 offroad vak na motorku

K upevnění je ještě jeden popruh (3), který je umístěn vzadu na spodu podkovy. Je tvořen dalšími dvěma popruhy, které se protáhnou např. kolem rámu, nosiče, madel na ruce, prostě k čemukoli pevnému na motorce. Opět důrazně doporučujeme protáhnout popruh, aby při povolení nevyskočil. Další možnost upevnění je za použití nerezových háčků,


háčky pohled Podkova 65 offroad vak na motorku

které se zaháknou za blatník, nosič prostě k jakékoliv části motorky, která to umožňuje. Při použití háčků je nutné tento popruh utáhnout jako první a zkrátit ho na nejmenší možnou délku. Tím se zabrání, aby se povolil a následně vyskočil z úchytů. Při manipulaci s věcmi v Podkově se popruhy nepovolují. Jediná výjimka je tankování u KTM. Zde se musí povolit jedna nohavice, ale to je záležitost sekund.

 zadní popruhy   zadní popruhy

Součásti podkovy jsou ještě další dva popruhy umístněné zezadu podkovy. Slouží k upevnění dalšího zavazadla. Z nich se nám nejlépe osvědčil válec, do kterého lze zabalit spacák s karimatkou. S touto kombinací zavazadel nebudete mít o místo nouzi a zároveň vám zaručí dobré těžiště při jízdě v terénu. Tento vak můžete upevnit přímo na Podkovu, nebo jej připevnit za Podkovu (viz obr.). V druhém případě jedobré ještě popruhy provléct pod nosičem, abyste vak neposkakoval. Součásti je již zmíněná chránička z Cordury.
podšití přesky

Kompresi vaku zajišťují zadní a boční popruhy. Aby se vak od přezky zbytečně nešpinil, u nových typů Podkovy jsou přezky podložené Plastelovým materiálem.

 vnitřní vak do podkovy

Rozdíl mezi Podkovou Standard a Adventure Extrém je ve třech vnitřních vodotěsných vacích, z nichž je každý jiné barvy. Takže přesně víte, co kde máte. Všechny naše vaky svařujeme, ale u Podkovykvůli velice složitému tvaru kombinujeme šití se svařováním. Proto je víc než vhodné použít vnitřní vaky, aby věci nenavlhly. Není nic horšího, než na offroadové výpravě večer zjistit, že máte mokrý spací pytel. Navíc vnitřní tašky šetří čas a energii při prohledávání obsahu Podkovy. Prostě po jízdě vytáhnete jednotlivé vaky z Podkovy a můžete vybalovat. Díky vakům máte navíc jistotu, že věci budete mít vždy stoprocentně suché.

 Na co si dát pozor: Celá Podkova se nesmí vystavovat příliš vysoké teplotě, zvlášť je potřebné odclonit teplo z výfukového potrubí. Podkovu i její součásti neumisťujeme na ostré hrany. Na popruzích využívejte chrániček, zabráníte zbytečnému prodření materiálů. Popruhy kontrolujte jejich napnutím. Nevystavujte vak benzínu ani jeho derivátům. Pro likvidaci již nepotřebného vaku nám jej zašlete zpátky a my zajistíme jeho ekologickou likvidaci.

Jako výrobci zajišťujeme opravy našich výrobků, ale je vždy potřeba zvážit náročnost a rentabilitu takové opravy.

 

Děkujeme za zakoupení našich výrobků a přejeme mnoho kilometrů bez nehod.


 

 

 

 

 

 

 

 

  • TEST MATERIÁLU PLASTEL
    Plastel je materiál, který používáme na výrobu vaku s horním i bočním plněním. Je to vysokopevnostní materiál který má v sobě pletená vlákna, jež zajišťují jeho perfektní vlastnosti. Na výrobu Podkov 65l a barva písková, se používá materiál ještě pevnější. Zajímavé na tomto testu je, že jsme k uchycení materiálu použili poměrně slabé háčky, které se do něj krásně zařezávali, až došlo k perforaci materiálu. I tak byl test více než úspěšný - udržel přes 50 kg. Video můžete zhlédnout na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=Mh59guvjBTc
  • Tabulka velikostí leták.
    Tabulka velikostí Motovaky leták.
  • Návod k použití Podkova 65